O Restauraci

Restaurace Ranč, která je jedním z pilířů Resortu Svět, byla vybudována v roce 2012 jako malé bistro poskytující základní občerstvení stavebním dělníkům z blízkého okolí. Záhy jsme ale zjistili, že poptávka po slušné restauraci v okolí Úžic je veliká a donutila nás k přistavění nové odbytové části a z nás se stala plnohodnotná restaurace. Do současné podoby restaurace jsme se dopracovali v polovině roku 2014, kdy byla na venkovní terasu vystavěná originální kamenná kuchyně od kameníka pana K.Hrdiny. Následovalo už jen zastřešení terasy a restaurace Ranč byla hotová.

“Vaříme pro Vás v otevřené kuchyni, kde můžete pozorovat veškerý personál při práci a užít si tak s námi přípravu Vašich pokrmů.”

Unikátní kamenná kuchyně

Dominantou naší restaurace je unikátní kamenná kuchyně z českého pískovce, která byla postavená přesně dle potřeb našeho provozu. Kamenná kuchyně je složená z tálových kamen, využívaných k vaření omáček a příloh, dvou kamenných pecí vhodných k pečení mas a zapékání, jakož i k pečení chleba. Dále otevřeného krbového ohniště, speciálního rožně (kolotoče) na úpravu drůbeže a velkých kusů mas, sušárny na ovoce, bylinky a houby. Všechny tyto části jsou patentově svedeny do jednoho komínu.

„Vše připravujeme a vaříme před Vašimi zraky“

Domácí výrobky

Naše kuchyně je doplněna o lávový gril pro úpravu steaků a grilované zeleniny a indickou tandoori pec. Na požadavek šéfkuchaře jsme později rozšířili kamennou kuchyň o udírnu. Naši kuchaři rádi využívají dlouhodobých nízkotepelných úprav, kde pracují se zbytkovým teplem z celodenního provozu. Díky tomuto způsobu vaření dochází k dokonalému přenosu chutí a měknutí masa. Takto například upravujeme naší svatební svíčkovou na smetaně, která je stálicí jídelního lístku.

Výrobky z naší kuchyně

Prosadit se v dnešní gastronomii je čím dál tím těžší. Snažíme se odlišit od ostatních restaurací a to nejen výrobou, ale i prodejem domácích výrobků. V naší kuchyni pečeme domácí chléb, připravujeme sezónní džemy a dochucovací omáčky, pomazánky, sirupy vhodné pro výrobu domácích limonád.

Domácími výrobky se snažíme doplnit i některé pokrmy. Doporučujeme vyzkoušet naší škvarkovou pomazánku, BBQ omáčku a další sezónní výrobky. Z domácích šťáv Vám servis rád připraví i sezónní domácí limonády a horké nápoje.

Domácí výrobky

Bylinky z naší zahrádky

Každou sezónu si pěstujeme bylinky v naší zahrádce, které pak využíváme k přípravě Vašeho pokrmu.

Domácí výrobky