Že jste ještě o putting-golfu neslyšeli?

Co je vlastně putting-golf?

Jedná se o jednu z minigolfových variant, kdy se hraje na přírodním hřišti, drahách s umělou trávou a bez obrubníků. Jednotlivé jamky - dráhy jsou rozmanitě modelovány a připomínají golfové greeny. Hraje se klasickým golfovým míčem a putterem, stejně jako na běžném golfovém hřišti. Hřiště je profesionálně designované a normované jak pro pořádání světových turnajů, tak samozřejmě pro běžnou rekreační hru a trénink. Na jednotlivých drahách je použita nejmodernější umělá tráva v několika provedeních.

I když jsou na některých jamkách mantinely, slouží hlavně k tomu, aby míček neskončil na vedlejší jamce nebo mimo hru. Pouze v málo případech se dají přírodní mantinely využít k přímému odrazu a hře na jamku. Samozřejmě po dobrém tréninku je možno i tento odraz nacvičit.

V případě, když míček opustí hrací plochu greenu nebo foregreenu, je možno dohrávat i z přirozené trávy, nebo chodníku. V tom je podstatný rozdíl od obdobných hřišti např. adventure golfu.

Celé hřiště má všechny jamky nastavené na 2 pary, tj. celé hřiště má par 36.

Ovšem zahrát hřiště pod par se povede opravdu profesionálům, za které je například považována Olívie Prokopová. Nezoufejte, pro rekreační hráče považujeme za velmi dobrý výsledek hřiště na 50 úderů. Je přeci super se stále v něčem zlepšovat, to platí i u tohoto sportu. Věřte, že pravidelným tréninkem se dostaví zasloužené výsledky. Pokud si nebude vědět rady s jakoukoliv jamkou, vyškolená obsluha Vám ráda ukáže či napoví, kudy úder směřovat.

Slavnostní otevření hřiště

Dne 1.7. proběhlo slavnostní otevření nového putting-golfového hřiště v areálu Zeleného údolí v Úžicích za účasti majitele p. Pavola Turoně, prezidenta České minigolfové asociace p. Jana Prokopa, čtyřnásobné mistryně světa v adventure golfu Olívie Prokopové a několika desítek pozvaných hostů.